ברוכה הבאה שפיות

גלעד בבית. הוא נחת בשעות הצהריים והביא איתו עוד כמה אורחים. 'שפיות' היתה הראשונה שחצתה את כרם שלום. נכון, אי השפיות של הכתבת המצרית ניסתה להפריע לה אבל אפילו היא לא הצליחה לעצור את התחושה שהעם חוזר לעצמו עם הילד שחזר הביתה סוף סוף.

עם 'שפיות' הגיעה 'ציונות'. היא שעזרה לגלעד לפשוט את בגדי השבי שלו, העלתה אותו בדרגה והחזירה אותו להיות חייל. היו אלה מיטב הבנים של צבא הגנה לישראל שהרכיבו משקפיים לעיניו של גלעד אחרי חמש שנות שבי, טיפלו בפצעיו והזכירו לכולנו שאין בעולם מקום אחר לעם ישראל, העם היושב בציון. אחרון הגיע 'ערך חיי אדם' שלמרות שהתמהמה מזה חמש וחצי שנים חזר היום לכל כותרות החדשות והדגיש שחייל צה"ל שוחרר בתמורה לאלף מרצחים. הרשתות הזרות שכחו להזכיר שמדובר בחייל י ש ר א ל י! חייל של צבא ההגנה לישראל, שגדל והתחנך כמו כולנו על המשפט "כל המציל נפש אחת, כאילו הציל עולם ומלואו" (כנראה שאין למשפט הזה תרגום ראוי באנגלית או ערבית), אותו חייל שנשבע אמונים למולדת והחזיק בכיסו את מסמך ערכי צה"ל החורט על דגלו 'רעות' ו'אחוות לוחמים'.

גלעד חזר הביתה. והבית, חוזר אט אט לעצמו. הילד הזה עם החיוך המבויש שגרם לחצי מדינה לצעוד ממצפה הילה לירושלים, הילד שהוציא מהבית את האדישים שבאדישים אשר תלו סרטים צהובים על החלון, עמדו חמש דקות דומיה או באו לבקר את נועם בדרך לסיור סליחות בירושלים. לכל אחד מאיתנו יש איזו חוויה אישית מהחייל (והאיקון) 'גלעד שליט'. החוויה האישית שלי היא עצרת שערכנו באוניברסיטה העברית לפני ארבע שנים שקראה לשחרורו. נועם שליט וקרנית גולווסר היו שם. אז עוד קיוו לראות בחיים את שלושת החטופים.

הילד חזר הביתה. והבית צריך להתמלא בגאווה שיש לו צבא חזק שיכול לשחרר אלף מרצחים, לשמור על המולדת ולהשיב בנים לגבולם. הבית צריך לשמוח שמחה גדולה ושקטה. המבצע הסתיים, ועכשיו, מן הראוי שניתן לילד הזה שקט ולהוריו שהפכו להיות סמל לאומץ ונחישות זמן למנוחה.

גלעד חזר הביתה, לסיפור הזה יש סוף טוב. מוזר במדינה הזו לקבל סיפורים עם סוף טוב, כנראה שבגלל זה ערוץ שתיים משדר כבר מ-12 בצהריים את אותן התמונות. נגמר! הביתה, הוא חזר, הילד סוף סוף בבית. ברוכה הבאה שפיות. האמת שהתגעגענו..

נועם שליט אמר הערב שחווה 'לידה מחדש של בנו', משהו 'נולד מחדש' גם בעם ישראל היום. לעם שהיה צמוד לפלאזמה היום נולדו מחדש ערכי היסוד של מדינת ישראל. מדינת ישראל קיימה היום את חלקה בחוזה הבלתי כתוב שהיא חותמת עם כל ילד שהופך חייל בגיל 18. גלעד שליט נתן למדינה בתמורה את היכולת לחזור ולחייך ולקבל את ערכיה בחזרה. מדהים מה אדם אחד יכול לעשות למדינה שלמה…

עכשיו צריך לבקש קצת 'שגרה'. שגרה ברוכה של ימים פשוטים, עם מעשים פשוטים. בלי אוהלים, בלי הפגנות (בעצם סיפור המתמחים עוד לא נסגר…),ימים של שקט לעם היושב בציון…

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s