מעשה ב-א' או מי הדיר את האישה שבי?

האות א' הנשית הזו, מסתובבת השבוע בכותרות. אף אחד לא מצליח להדיר אותה ממהדורות החדשות. כזאת שובבה, היא הכניסה השבוע נשיא שאנס ונתבע על ידי אישה לכלא. באותו שבוע ממש מתנצל הרמטכ"ל על בדיחה תמימה על חיילות תמימות ביחידה תמימה אי שם בתרגיל תמים בצפון. בין לבין יש הפגנות בירושלים על הדרת נשים מהמרחב הציבורי בישראל. משם ברחה הא' ובמקום להאדיר נשים, הדירה את הנשים מהסביבה.

אותה א' הבינה שמדובר בסוגיה שגורמת להרבה אנשים לזוז באי נוחות בכסאות מרופדים ולכן בחרה להפוך לאצבע מאשימה ולהתחיל לדבר (בכאב) על המשמעות הקשה של הדרת נשים מהמרחב הציבורי. חברו אליה עיתונאים, שרות, ומעסיקים שהסבירו בדיבורים ומלאכת מילים שהם אוהבים נשים, אהבה רבה, ומעריכים נשים, והוציאו את דבריהם מהקשרם, והם באמת ובתמים חושבים שהדרת נשים מהמרחב הציבורי הינו מעשה אלימות (איזה קטע גם פה יש א').

אל כל אלה מצטרפים ארגוני הנשים ושאר אירגוני "המגינים והמגוננים" ומסבירים למה אסור להדיר נשים מהמרחב הציבורי. ויש עיתונאים רציניים באמת שאפילו נותנים להם במה.

יש עוד כמה מילים שמתחילות בא'- אי שפיות, איוולת. הלו! מישהו פה איבד את הראש!

במדינת ישראל בואך 2012 מיטב בנינו, צוערי בה"ד 1 יוצאים בהפגנתיות למשמע קול אשה, למעלה מ-1000 נשים מסתובבות באופן קבוע רעולות מכף רגל ועד ראש כאילו נחתו מטהרן הבוקר, בירושלים אין נשים בשלטי חוצות (ובפרסומת ליריד אקססוריז יש דב צעצוע במקום אשה!!!!! – ברור, הוא בטח קונה במאות שקלים עגילים ונעלים!)

לא, אני לא בעד שריפת חזיות, לא בעד הפגנות אלימות, לא בעד פמיניסטיות זועמות עם שיער קצוץ, רק בעד שפיות. כי בקיצוניות בין בר רפאלי בגודל עוג מלך הבשן על מגדל שלם באיילון לבין הדובי הירושלמי שמוכר אקססוריז חיות 99% מהנשים במדינת ישראל. הן מפרנסות משפחות, מגדלות ילדים, יוצרות, כותבות, ממציאות, מבשלות, מנקות, מסדרות, אוהבות, שונאות, קונות, אוכלות, מחייכות, חיות. חיות את החיים בדיוק כמו בני המין השני, אותו לא מדירים או מאדירים. אנחנו במאה העשרים ואחת, תמה תקופת המערות.

לפני שמדירים נשים מהמרחב הציבורי, צריך לזכור שאין מרחב ציבורי בלי נשים. יש מרחב עצוב וקר ומחוסר אש, הוא מזכיר במקצת את האגף התורני בכלא מעשיהו, שם יש איזה אחד שכבר הבין שה-א' הזו יכולה להיות מסוכנת כשפוגעים בה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s